fot. PAP/Paweł Supernak

Uchwała o sytuacji na granicy z Białorusią – na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu pojawi się specjalna uchwała w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Treść dokumentu ma przygotować Prezydium Izby.

Symboliczne gesty i słowa, poprzez które politycy różnych opcji zgadzali się co do oceny działań podejmowanych przez białoruskich reżim, mają zostać przekute w jeden dokument – mówił o tym premier Mateusz Morawiecki, kończąc odpowiadać na pytania posłów.

– Zaproponujemy też uchwałę na najbliższe posiedzenie Sejmu, ponieważ ważne jest, żeby Sejm RP wypowiedział się w tej kwestii – poinformował premier RP.

Uchwałę ma przygotować Prezydium Sejmu – zapowiedziała marszałek Elżbieta Witek.

– Chcielibyśmy, żeby Prezydium Sejmu przygotowało projekt uchwały, które byłoby stanowiskiem naszej Izby wobec sytuacji na granicy polsko-białoruskiej – wyjaśniła Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.

Politycy opozycji nie zgodzili się wczoraj na przyjęcie informacji premiera w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Głosowanie w tej sprawie odbędzie w trakcie najbliższego posiedzenia Sejmu. Kalendarz wskazuje, że będzie to w przyszłym tygodniu.

TV Trwam News

drukuj