[TYLKO U NAS] dr inż. A. Zięba: Kwestia obrony życia jest ponad-wyznaniowa

Sprawa obrony życia jest ponad-wyznaniowa; tu chodzi o podstawowe prawo każdego człowieka – podkreślił dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Działacz pro-life mówił w czwartek w Radiu Maryja nt. obywatelskiej inicjatywy „Zatrzymaj Aborcję”, która trafiła wczoraj do polskiego parlamentu.

Przedstawiciele Fundacji „Życie i Rodzina” złożyli wczoraj w parlamencie wniosek o rejestrację komitetu #ZatrzymajAborcję, który wraz z projektem ustawy aborcyjnej oraz 1 tys. zebranych podpisów trafił do marszałka Sejmu. Projekt przewidujący wprowadzenie zakazu tzw. aborcji eugenicznej jest już w polskim parlamencie [czytaj więcej].

– Ileż razy słyszymy nieprawdziwe głosy, że katolicy mogą bronić życia od poczęcia, bo to jest ich przekonanie religijne? Tak, to jest nasze przekonanie religijne, ale z całą mocą podkreślamy, że to jest sprawa ponad-wyznaniowa, nie światopoglądowa każdego człowieka. Tak, jak św. Jan Paweł II napisał w encyklice „Evangelium Vitae”: „Sprawa obrony życia to jest sprawa każdego człowieka dobrej woli”. Dziękujemy za te słowa. Mam nadzieję, że nasi parlamentarzyści usłyszą je, wezmą sobie do serca i ruszy wreszcie sprawa wzmocnienia ochrony życia poczętych dzieci –  akcentował dr inż. Antoni Zięba.

Pozytywna rejestracja wniosku umożliwi rozpoczęcie we wrześniu zbiórki podpisów pod projektem ustawy. Aby Sejm rozpoczął nad nim prace, konieczne jest zebranie minimum 100 tys. podpisów popierających przepisy.

Inicjatywę Fundacji Życie i Rodzina poparła Europejska Federacja dla Życia i Godności Człowieka, która skupia prawie 40 organizacji pro-life z blisko 20 krajów.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl