[TYLKO U NAS] XII Piesza Pielgrzymka Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ks. Ł. Meszyński: Chcemy szerzyć ducha patriotyzmu i wartości chrześcijańskie, które niósł Błogosławiony

Zaproszenie na Pieszą Pielgrzymkę Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki nie jest skierowane jedynie do młodzieży z KSM diecezji toruńskiej, ale również do dorosłych. Pragniemy nieść i szerzyć kult bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wskazał ks. Łukasz Meszyński, asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji toruńskiej.

W dniach 1-3 lipca 2022 roku odbędzie się Piesza Pielgrzymka Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) diecezji toruńskiej. O szczegółach dotyczących pielgrzymki z Górska do Włocławka na antenie naszej stacji opowiedział ks. Łukasz Meszyński, asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji toruńskiej.

– Pomysł zorganizowania pielgrzymki zrodził się po beatyfikacji księdza Jerzego, która miała miejsce 6 czerwca 2010 roku. Od tego czasu nieprzerwanie pielgrzymujemy jako KSM. Nasze zawołanie brzmi: Służyć Bogu i Ojczyźnie, gotów. Chcemy szerzyć ducha patriotyzmu i wartości chrześcijańskie, które niósł bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Kapłan rozpoczął swoją męczeńską drogę w Górsku, a zakończył ją na włocławskiej tamie. Pragniemy uczcić męczennika, który uświęcił naszą ziemię – wyjaśnił ks. Łukasz Meszyński.

Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji toruńskiej podkreślił, że do wzięcia udziału w pielgrzymce zaproszeni są wszyscy mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego bez względu na wiek.

– Chcemy przejść przez te ważne miejsca jako pielgrzymi. Zaproszenie na Pieszą Pielgrzymkę Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki nie jest skierowane jedynie do młodzieży z KSM diecezji toruńskiej, ale również do dorosłych. Pragniemy nieść i szerzyć kult bł. ks. Jerzego Popiełuszki – powiedział gość audycji „Aktualności dnia”.

Piesza Pielgrzymka Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki będzie trwała trzy dni. Pątnicy w tym czasie pokonają trasę liczącą ok. 80 kilometrów.

– Rozpoczynamy w Górsku, miejscu porwania, przy krzyżu. W kościele michalitów będzie sprawowana Eucharystia. Następnie wyruszymy w drogę. Będziemy przechodzili przez Toruń, obok Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. W Toruniu zatrzymamy się również przy kamieniu upamiętniającym ucieczkę kapelana Solidarności. Następnie udamy się do Czerniewic, gdzie będzie postój wraz z noclegiem. Następnego dnia wyruszymy z Czerniewic do Lubania, mijając po drodze Otłoczyn, Ciechocinek i Nieszawę. W Lubaniu będzie nasz drugi nocleg. Kolejnego dnia ruszymy w dalszą drogę. Przejdziemy przez Włocławek, by dojść do tamy, gdzie zamordowano duchownego – poinformował asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji toruńskiej.

Wszelkie informacje oraz zapisy dostępne są na stronie: [email protected], oraz pod numerem telefonu: 726 169 194.

– Pielgrzymka jest skierowana dla każdego. Zapraszamy całe rodziny, młodzież oraz dorosłych – podsumował ks. Łukasz Meszyński.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Maryja i TV Trwam.

Cała audycja dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj