[TYLKO U NAS] Red. S. Karczewski o atakach na Kościół: Kościół głosi prawdę, dlatego Kościół trzeba wykluczyć z debaty i taki jest cel tych działań

Kościół głosi prawdę, dlatego Kościół trzeba wykluczyć z debaty i taki jest cel tych działań. To jest tak jak z politykami. Są politycy, którzy usiłują wykluczyć kogoś z debaty politycznej. Tak jest teraz z Kościołem, ponieważ Kościół stoi na straży prawdy Ewangelii i to jest nie do zniesienia dla tych sił, które robią to, co robią, co wszyscy widzimy – wskazał redaktor Sebastian Karczewski z „Naszego Dziennika” w środowych „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja.

Redaktor Sebastian Karczewski odniósł się do ostatnich ataków na Kościół.

– Nie ulega wątpliwości, że to, co się obecnie dzieje, nie jest dziełem przypadku. Zawsze mówię tym, którzy ze mną rozmawiają „proszę rozejrzyjcie się dookoła”. Mamy do czynienia z walką z Kościołem i z jego prześladowaniem. Ja wiem, że od razu padają zarzuty, że się to przerzuca na drugą stronę. Św. Jan Paweł II mówił bardzo często, że mamy do czynienia z budowaniem świata bez Boga. Odnoszę wrażenie, obserwując i Kościół, i to, co go otacza, że mamy do czynienia z budowaniem świata nie tyle bez Boga, co przeciwko Niemu. Te wszystkie działania to jest konsekwencja tej walki, tych sił, które usiłują nie tylko zniszczyć chrześcijaństwo, ale zdemoralizować człowieka – powiedział gość Radia Maryja.

Kościół jest dla tych sił przeciwnikiem – wskazał dziennikarz.

– Bo Kościół głosi prawdę, dlatego Kościół trzeba wykluczyć z debaty i taki jest cel tych działań. To jest tak jak z politykami. Są politycy, którzy usiłują wykluczyć kogoś z debaty politycznej. Tak jest teraz z Kościołem, ponieważ Kościół stoi na straży prawdy Ewangelii i to jest nie do zniesienia dla tych sił, które robią to, co robią, co wszyscy widzimy – stwierdził gość „Aktualności dnia”.

Oczywiście przypadki przestępstw o charakterze pedofilskim wśród duchowieństwa się zdarzały i zdarzają – podkreślił Sebastian Karczewski.

– Nie mówimy tylko w czasie przeszłym, bo się zdarzają. Zetknąłem się z takimi sprawami i te rzeczy się zdarzają. Należy o tym mówić i z tym walczyć. To nie ulega wątpliwości. Natomiast te potknięcia, nadużycia, przestępstwa nielicznej grupy w tym momencie są wykorzystywane do walki z Kościołem. Na czym to polega? Jeżeli w społeczności stu tysięcy osób znajdzie się czterech, którzy dopuścili się takich przestępstw, usiłuje się wytworzyć taką atmosferę, że pozostałe dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy także są winnymi, i to jest dowód ataku na Kościół. Druga rzecz, z którą mamy do czynienia, nie ma porównania statystyk. Nikt nie pokazuje statystyk. Mówi się i rzuca w eter jakieś hasła, natomiast nie ma tej bazy porównawczej – mówił redaktor.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem redaktora Sebastiana Karczewskiego można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj