PAP/EPA

[TYLKO U NAS] Red. M. Wyrwich o porozumieniu USA i Niemiec ws. Nord Stream 2: Spotkanie A. Merkel z J. Bidenem pokazuje, jak żadną instytucją jest UE

Porozumienie USA i Niemiec ws. Nord Stream 2, spotkanie Angeli Merkel z Joe Bidenem pokazuje, jak żadną instytucją jest Unia Europejska. Unia Europejska jest po prostu groźną instytucją dla słabych – powiedział red. Mateusz Wyrwich, publicysta Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w sobotniej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.   

Publicysta Tygodnika Katolickiego „Niedziela” poruszył temat porozumienia USA i Niemiec ws. Nord Stream 2.

–  Porozumienie USA i Niemiec ws. Nord Stream 2, spotkanie Angeli Merkel z Joe Bidenem pokazuje, jak żadną instytucją jest Unia Europejska. Unia Europejska jest po prostu groźną instytucją dla słabych. Te państwa, które sprzeciwiają się dyktaturze Unii Europejskiej, straszy się karami i sankcjami. W sprawie Nord Stream 2 to Unia Europejska powinna rozmawiać z USA, ponieważ jest to zagrożenie dla Europy, dla państw członkowskich Wspólnoty – wskazał.

Red. Mateusz Wyrwich ocenił, że umowy pomiędzy Angelą Merkel a Joe Bidenem należało się spodziewać.

– Umowy pomiędzy USA i Niemcami należało się spodziewać, ponieważ Demokraci są prorosyjscy i proniemieccy, szczególnie prorosyjscy. Ich zapowiedzi, że chcą dogadać się z Chińczykami i Niemcy mają im w tym pomóc, są śmieszne. Doradcy Joe Bidena nie wiedzą, co mówią, bo Niemcy będą prowadziły własną politykę z Chinami i nie będą czynić żadnych ukłonów w stronę USA – zwrócił uwagę dziennikarz.

Gość „Aktualności dnia” zaznaczył, że Nord Stream 2 jest zagrożeniem energetycznym dla Ukrainy. Dodał, że gwarancje pomocy od innych państw Europy „są śmieszne”.

– Gwarancje, jakie rzekomo miałyby poczynić inne państwa wobec Ukrainy w przypadku „zakręcenia kurka z gazem” Ukrainie – są śmieszne. (…) Wszystko to jest absolutnie bezpodstawne. Proszę zwrócić uwagę, że Memorandum budapeszteńskie gwarantowało Ukrainie bezpieczeństwo gospodarcze. Przede wszystkim USA, Rosja i Wielka Brytania gwarantowały bezpieczeństwo i nienaruszalność granic Ukrainy po tym, jak Ukraina odda broń atomową. (…)  Sytuacja na Ukrainie jest bardzo poważna. To, co dzieje się na terenie Krymu nie dociera do mediów albo jest pomijane – powiedział red. Mateusz Wyrwich.

– Jest to szalenie niebezpieczne, ponieważ rurociąg będzie dofinansowywać Rosja, która jest oparta o surowce. „Prezent” Joe Bidena dla Władimira Putina jest nazywany przez rosyjskie media wielkim sukcesem – akcentował gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z red. Mateuszem Wyrwichem można odsłuchać [tutaj]  

radiomaryja.pl

drukuj