fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] R. Bąkiewicz: 11 listopada to dzień, kiedy znów można w pełni poczuć dumę z bycia Polakiem

11 listopada wszyscy możemy znów w pełni poczuć dumę z bycia Polakiem. Jest to dzień, kiedy się łączymy. Robimy to dla naszej tradycji, przeszłości i bohaterów narodowych mówił w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.

11 listopada ulicami Warszawy przejdzie po raz dziesiąty Marsz Niepodległości. Jak podkreślił Robert Bąkiewicz na antenie Radia Maryja, jest to wydarzenie, które należy do wszystkich Polaków.

Jest to dzień, kiedy wszyscy się łączymy. Robimy to dla naszej tradycji, przeszłości i bohaterów narodowych. Ten dzień pozwala nam znów poczuć w pełni dumę z bycia Polakiem. Z tego, że jesteśmy urodzeni właśnie w tym miejscu i czasie – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.

Sporo kontrowersji wywołało logo tegorocznego Marszu Niepodległości. Znajduje się na nim zaciśnięta pięść trzymająca różaniec. Część osób uważa, że jest to profanacja i atak na chrześcijaństwo. Inni wskazują jeszcze, że logo wprost nawołuje do nienawiści.

To są absurdalne zarzuty. Jako Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”, jesteśmy wręcz oburzeni złą wolą, bo ile trzeba jej mieć, żeby widoczny na grafice różaniec postrzegać jako coś negatywnego. Jest to tak naprawdę ukryty atak na świętą naszą wiarę katolicką, ale to nie jest nic nowego – stwierdził Robert Bąkiewicz.

„Twarzami” tego ataku są choćby panowie Robert Biedroń i Szymon Hołownia oraz wielu ludzi ze środowisk tzw. liberalnego Kościoła, czy też ludzi, którzy są zupełnie poza Kościołem i go atakują. My się na to nie możemy zgodzić. Skoro młodzi mężczyźni często z bardzo trudną przeszłością biorą do ręki różaniec i wołają do Maryi: „Weź w opiekę Naród cały!”, to czy to nie jest wyraz łaski Bożej? – dodał gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z udziałem Roberta Bąkiewicza można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj