fot. pl.wikipedia.org

[TYLKO U NAS] Prof. J. Hrynkiewicz: Zwróciliśmy uwagę na to, że najważniejsza jest rodzina

Zadaniem państwa jest stworzenie bezpiecznych warunków rozwoju rodziny. Nie ma żadnego państwa i nie liczy się żadne bezpieczeństwo, jeśli nie ma narodu. Stąd tak wielka waga rządu Prawa i Sprawiedliwości przywiązywana do rodziny, warunków życia rodziny, rozwoju rodziny, do młodego pokolenia, które przez Platformę Obywatelską i wspólników zostało niestety wypędzone z Polski – mówiła poseł PiS prof. Józefina Hrynkiewicz podczas „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam.

Prof. Józefina Hrynkiewicz zwróciła uwagę, iż większość młodych Polaków – 86 proc. – chce założyć rodzinę i wspólnie w małżeństwie wychowywać dzieci.

– Zadaniem państwa jest stworzenie bezpiecznych warunków rozwoju rodziny. Dlatego w programie Prawa i Sprawiedliwości mamy dokładnie opisane zadania państwa wobec wszystkich faz rozwoju rodziny (…). Ważna jest dla nas ochrona każdego życia, ochrona zdrowia, ochrona każdej rodziny. Dotyczy to wszystkich aspektów życia społecznego, poczynając od narodzenia dziecka w rodzinie, od wychowania go, stworzenia dobrych warunków do tego, żeby to dziecko dorastało, a następnie, żeby wykształciło się, zdobyło zawód i warunki do założenia rodziny. To wiąże się także z warunkami życia tych rodzin, mieszkaniami czy ogólnym bezpieczeństwem: wciąż bardzo dużo osób ginie w różnego rodzaju wypadkach (…). Mamy nowe programy, które chcielibyśmy realizować, a które zapewniają bezpieczeństwo naszemu społeczeństwu – wskazała polityk.

Gość TV Trwam podkreśliła, że podczas czteroletnich rządów Prawo i Sprawiedliwość zwróciło uwagę, iż najważniejsza jest rodzina. Bez rodziny nie ma społeczeństwa – dodała.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości, podobnie jak rząd II Rzeczpospolitej, zauważył bardzo ważna sprawę, jaką jest: naród. Nie ma żadnego państwa i nie liczy się żadne bezpieczeństwo, jeśli nie ma narodu. Stąd tak wielka waga rządu Prawa i Sprawiedliwości przywiązywana do rodziny, warunków życia rodziny, rozwoju rodziny, do młodego pokolenia, które przez Platformę i wspólników zostało niestety wypędzone z Polski. Cały tzw. drugi wyż demograficzny został wypędzony, wyjechało około 3 mln osób. Wróciliśmy rodzinie godność dając im dobre warunki rozwoju (…). Wprowadziliśmy ustawę o medycynie szkolnej, wprowadziliśmy pełnowartościowe posiłki do szkół, bardzo dobrą opiekę przedszkolną – to, co widziałam u sióstr służebniczek w Łańcucie, można pokazywać na całym świecie, jak tam przedszkole jest wspaniałe; opiekę nad osobami starszymi. Zwróciliśmy uwagę na to, że najważniejsza jest rodzina – powiedziała Józefina Hrynkiewicz.

radiomaryja.pl

drukuj