fot. twitter.com/wsksim

[TYLKO U NAS] P. Naimski: Nie ma bezpiecznego państwa bez dostaw energii, które są stałe. O to zabiegamy, do tego dążymy, to jest nasza strategia

Nie ma bezpiecznego państwa bez dostaw energii, które są stałe, z różnych kierunków, elastyczne. O to zabiegamy, do tego dążymy, to jest nasza strategia. Robimy to, co zapowiedzieliśmy. Ten program został ogłoszony przez nasz rząd cztery lata temu, dzisiaj jesteśmy poza półmetkiem realizacji tych projektów. Potrzebujemy jeszcze czasu, prosimy wyborców o przedłużenie mandatu, który został nam powierzony podkreślił Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, podczas „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam.

Piotr Naimski zaznaczył, iż bezpieczeństwo energetyczne to niezbywalna część bezpieczeństwa państwa. Nie ma bezpiecznego państwa bez dostaw energii, które są stałe, z różnych kierunków, elastyczne. O to zabiegamy, do tego dążymy, to jest nasza strategia – dodał.

– W tej chwili mamy monopolistyczne – z jednej strony – dostawy rosyjskiego gazu, co zmienimy do 2022 r. Zbudujemy połączenie z Norwegią, pod Bałtykiem, rozbudowujemy gazoport w Świnoujściu. To są działania rozpoczęte cztery lata temu i one wymagają kontynuacji. To są programy i inwestycje, które trwają dłużej niż cztery lata, zwykle 5-7 lat, ja potrzebuję jeszcze trzech lat, żeby naprawdę je skończyć. Kontynuacja, o którą zabiegamy, ma także wymiar praktyczny. Robimy to, co zapowiedzieliśmy. Ten program został ogłoszony przez nasz rząd cztery lata temu, dzisiaj jesteśmy poza półmetkiem realizacji tych projektów. Potrzebujemy jeszcze czasu, prosimy wyborców o przedłużenie mandatu, który został nam powierzony – podkreślił pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Gość TV Trwam zwrócił uwagę, iż porozumienie ws. energii jest daleko posunięte w relacjach z różnymi państwami, szczególnie ze Stanami Zjednoczonymi.

– Mamy podpisane kontrakty na dostawy skroplonego gazu z USA. To pozwoli nam uelastycznić dostawy. Mamy je także z Kataru, Norwegii i innych krajów (…). Musimy dbać o to, abyśmy mieli wystarczającą ilość elektrowni i to z różnymi sposobami produkcji prądu elektrycznego: zarówno z węgla, jak i gazowy będziemy budowali, także wiatrowe na morzu, ale również w ciągu 20 lat planujemy zbudowanie pewnej ilości elektrowni, które będą dawały energię nuklearną. Wszystko to razem spowoduje, że będziemy bezpieczni, bo będziemy mieli elastyczne źródła energii oraz będziemy potrafili spełnić wymagania w Unii Europejskiej – mówił Piotr Naimski.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl