fot. PAP/Tomasz Gzell

[TYLKO U NAS] P. Müller: Uważamy, że państwo powinno działać na zasadach solidarności społecznej

Uważamy, że państwo powinno działać na zasadach solidarności społecznej. Duże miasta korzystają między innymi z tego, że chociażby tam są siedziby firm, w związku z tym to jest sprawiedliwy podział, który do tej pory funkcjonował, jeżeli chodzi o częściowe dzielenie się tymi środkami, a i tak w tych samorządach pozostaje naprawdę bardzo wiele pieniędzy na poważne inwestycje – powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu, w programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Piotr Müller odniósł się do pomysłu prezydentów największych miast w Polsce, aby rząd zlikwidował tak zwane janosikowe.

– Żeby wyklarować tę sytuację, my pozwalamy na to, aby przesunąć w czasie wypłatę „Janosikowego” przez samorządy, ale oczywiście z samego „Janosikowego” nie rezygnujemy, chociaż faktycznie prezydenci wielkich miast, a więc tych najbogatszych i zasobnych, czyli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski czy prezydent Gdańska czy prezydenci innych dużych miast zrzeszeni w unii metropolitarnej, oni faktycznie apelowali o to, aby zlikwidować całkowicie „Janosikowe”. My takich planów nie mamy – powiedział rzecznik rządu.

Uważamy, że państwo powinno działać na zasadach solidarności społecznej – oznajmił polityk.

– Duże miasta korzystają między innymi z tego, że chociażby tam są siedziby firm, w związku z tym to jest sprawiedliwy podział, który do tej pory funkcjonował, jeżeli chodzi o częściowe dzielenie się tymi środkami, a i tak w tych samorządach pozostaje naprawdę bardzo wiele pieniędzy na poważne inwestycje – mówił Piotr Müller.

Rzecznik rządu odniósł się do kwestii przestoju w wypłacaniu środków w ramach tarczy antykryzysowej przez niektóre samorządy w tym Warszawę.

– Tu faktycznie jest wyzwanie, ponieważ inne samorządy radzą sobie z tymi zadaniami. Niestety w mieście stołecznym ta wypłata środków następuje w dużo wolniejszy sposób. To jest zadanie samorządu, aby prowadzić powiatowe urzędy pracy i to też pokazuje, że w trudnych czasach samorządy nie sprawdzają się tak dobrze, jak to było spodziewane i jak opowiadali o tym samorządowcy, czyli jednak ta administracja rządowa czy przedstawiciel rządu w terenie, a więc wojewoda, są bardzo ważnym elementem właśnie w czasach kryzysu, bo to między innymi dzięki wojewodom przecież tak sprawnie działaliśmy w dobie kryzysu koronawirusa – podsumował gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl