fot. PAP/Darek Delmanowicz

[TYLKO U NAS] L. Nadbereżny: Samorząd może być bogaty tylko bogactwem swoich mieszkańców

Jeżeli w trudnych czasach, w których obecnie żyjemy, nie stworzymy odpowiednich warunków, to po prostu ktoś nas wyprzedzi. Oczywiście nie można się załamywać. To nie jest czas narzekania, ale aktywnego działania i wykorzystywania szans, które są największe w historii (…). Samorząd może być bogaty tylko bogactwem swoich mieszkańców. Jeżeli w portfelu naszych mieszkańców pozostaną, dzięki obniżeniu podatków, dodatkowe środki finansowe, to one będą działać rozwijająco dla społeczności lokalnej – powiedział Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, w „Polskim punkcie widzenia” w TV Trwam.

W poniedziałek w kancelarii premiera zaprezentowano wyniki II edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Środki trafią również do Stalowej Woli.

– Stalowa Wola otrzymała 35 milionów złotych na dwa bardzo istotne projekty edukacyjno-wychowawcze, ale również zadania dotyczące modernizacji podwórek. Łącznie w dwóch pulach to już 70 milionów złotych, które w najbliższych dwóch latach zupełnie odmienią funkcjonowanie naszego miasta. Warto podkreślić, że jesteśmy jednym z ponad 500 samorządów, które otrzymały gigantyczne środki finansowe. Łącznie 30 miliardów złotych trafiło do samorządów, które o to wnioskowały. To pokazuje, że rząd Zjednoczonej Prawicy skutecznie i konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, iż każdy samorząd, niezależnie od jego wielkości, spełnia swoje potrzeby właśnie dzięki środkom, które płyną z Polskiego Ładu – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Totalna opozycja po raz kolejny próbowała zarzucić rządowi, że wsparcie dla samorządów trafi tylko do tych samorządów, w których władzę sprawują politycy PiS.

– Fakty są zupełnie inne. Tylko w tym rozdaniu Warszawa otrzymała 100 milionów złotych, Kraków kolejne 100 milionów złotych, Poznań 70 milionów złotych, a inne duże miasta po 65 milionów złotych. W poprzednim rozdaniu wyglądało to podobnie – zaakcentował prezydent Stalowej Woli.

Stalowa Wola jest przykładem miasta, które mocno ucierpiało w latach, w których z Polski wyjeżdżali młodzi ludzie.

– Stalowa Wola jest jednym z miast, które bardzo mocno przeżyło czas transformacji, który wypychał młodych ludzi poza granice naszego kraju. Dzisiaj to się zmienia z uwagi na przemianę gospodarczą oraz to, że do Stalowej Woli przybywają nowi, strategiczni inwestorzy. Tworzymy nowe perspektywy gospodarcze, które będą spełniały ambicje młodych ludzi, aby mogli rozwijać się w Stalowej Woli (…). Jeżeli w trudnych czasach, w których obecnie żyjemy, nie stworzymy odpowiednich warunków, to po prostu ktoś nas wyprzedzi. Oczywiście nie można się załamywać. To nie jest czas narzekania, ale aktywnego działania i wykorzystywania szans, które są największe w historii – wskazał gość TV Trwam.

Niektóre samorządy są niezadowolone z obniżki podatków, argumentując to mniejszymi wpływami finansowymi.

– Każdy samorządowiec powinien bić brawo w momencie, w którym obniżane są podatki. Samorząd może być bogaty tylko bogactwem swoich mieszkańców. Jeżeli w portfelu naszych mieszkańców pozostaną, dzięki obniżeniu podatków, dodatkowe środki finansowe, to one będą działać rozwijająco dla społeczności lokalnej – podsumował Lucjusz Nadbereżny.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl