fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Ks. bp I. Dec: Młodzież studiująca na uniwersytetach jest zaatakowana przez neomarksizm kulturowy. Wróg Kościoła jest ciągle aktywny

Młodzież studiująca na uczelniach wyższych i uniwersytetach jest zaatakowana przez neomarksizm kulturowy. To, co ostatnio się działo w związku z tzw. strajkiem kobiet – godziny rektorskie dla studentów, by mogli brać udział w manifestacjach jako zachęta do udziału w akcji antykościelnej – świadczy o tym, że wróg Kościoła jest ciągle silny i aktywny. Dzisiaj nastąpiło rozłączenie procesu kształcenia z procesem wychowania. A powinna to być symbioza – zwracał uwagę ks. bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbył się XIII Międzynarodowy Kongres „Katolicy a wychowanie – współczesne wyzwania szkolnictwa wyższego i nauki”. Ks. bp Ignacy Dec wskazał na antenie Radia Maryja na zagrożenia, jakie pojawiają się na drodze kształcenia i wychowywania dzieci i młodzieży.

– Sprawa kształcenia i wychowywania młodego pokolenia to bardzo doniosły sektor życia społecznego. Wiemy, że są tu przeróżne zagrożenia dla młodszego pokolenia, przede wszystkim przedszkolaków i dzieci ze szkoły podstawowej. Akcja seksualizacji dzieci to moralne psucie od początku, od młodych lat naszych niewinnych dzieci. A to się przemyca w szerzeniu ideologii gender. Jesteśmy przeciwnikami tego i robimy, co możemy, żeby zatrzymać pochód zła. To jest jeszcze przed nami. (…) Potrzebny jest wysiłek wychowawczy według Ewangelii i zasad pochodzących od Boga – zwracał uwagę biskup senior diecezji świdnickiej.

Gość „Aktualności dnia” podkreślił, że zagrożenia czyhają także na młodzież studiującą na uniwersytetach, gdzie promowane są lewicowe ideologie.

– Starsza młodzież studiująca na uczelniach wyższych i uniwersytetach jest zaatakowana przez neomarksizm kulturowy. (…) Ci, którzy byli marksistami za czasów, gdy komunizm trwał oficjalnie, przebrali się w nowe szaty – wcześniej były czerwone, teraz są tęczowe. Oni dalej dzisiaj działają i w nich zadomowiona jest fałszywa wizja świata i człowieka. Oni się jeszcze nie nawrócili i dają od czasu do czasu sygnały, że są. To, co ostatnio się działo w związku z tzw. strajkiem kobiet – godziny rektorskie dla studentów, by mogli brać udział w manifestacjach jako zachęta do udziału w akcji antykościelnej – świadczy o tym, że wróg Kościoła jest ciągle silny i aktywny – akcentował ks. bp Ignacy Dec.

Zdaniem biskupa seniora diecezji świdnickiej, prawda autentyczna się nie starzeje, a „to, co było dobre kiedyś, ma być dobre także dzisiaj”.

– To nie jest powrót – jak to mówią złośliwi – do średniowiecza. To jest powrót do tego, co jest fundamentem, co się sprawdziło i z czego narodziły się piękne owoce kultury. Większość dzieł kultury inspirowana była Biblią. Chcemy wrócić do idei uczelni wyższych, które w średniowieczu zakładał Kościół albo wydawał zgodę na założenie uczelni, która miała prowadzić badania naukowe, przekazywać prawdy w dydaktyce i promować wartości – prawdę, dobro, piękno i uczciwość. Dzisiaj nastąpiło rozłączenie procesu kształcenia z procesem wychowania. A powinna to być symbioza i przenikanie się kształcenia z wychowaniem – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

– Filozofia stała się ideologią. Powstały nowe odmiany ideologii, np. subiektywizm, relatywizm. Jak mawiał papież Benedykt XVI, panuje dyktatura relatywizmu. (…) Są to trendy, które mają na celu niszczenie ludzi. To jest właśnie ideologia gender, ideologia LGBT – dodał.  

Całą rozmowę z ks. bp. Ignacym Decem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

 radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl