[TYLKO U NAS] Ks. bp dr hab. H. Ciereszko: Człowiek obecnie jest zwodzony pozornym szczęściem

Człowiek obecnie jest zwodzony pozornym szczęściem. Natomiast szczęście przychodzi w momencie, kiedy jesteśmy w pełni sobą. Życie w relacji do Boga, w wierności Bogu, przyjmowaniu jego miłosierdzia i odpowiadaniu Mu wiarą oraz miłością to pełnia szczęścia. Gdzieś to gubimy we współczesnym świecie – powiedział ks. bp dr hab. Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy archidiecezji białostockiej, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

22 lutego obchodzimy 90. rocznicę pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie. Ks. bp Henryk Ciereszko powiedział, że „jest to szczególny dzień”.

– Niewątpliwie był to początek tego, co dzisiaj ujawnia się w kulcie Bożego Miłosierdzia. Przekaz s. Faustyny był początkiem tego, co widzimy w rozpowszechnionych formach obrazu Jezusa miłosiernego stworzonego na podstawie wizji z Płocka z 22 lutego 1930 roku – wskazał duchowny.

Biskup pomocniczy archidiecezji białostockiej zaznaczył, że „dary łaski Bożego Miłosierdzia przychodzą do nas dzisiaj w Kościele poprzez Sakramenty święte, które są miejscem rozdzielania zbawczych łask Chrystusa z ofiary krzyżowej”.

– Czcimy Boże miłosierdzie, dziękujemy za ogarniającą nas miłość Boga. Najpowszechniej ujawnia się to w modlitwach – w Koronce do Bożego Miłosierdzia, w czczeniu obrazu Jezusa Miłosiernego. Papież Franciszek podpowiada nam jednak, że (…) mamy przejść do postawy naśladowania Boga w miłosierdziu. Jezus mówił: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” – powiedział wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym ks. Michała Sopoćki.

Św. Jan Paweł II pragnął, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi. Jak mówił Ojciec Święty: „trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”.

– Człowiek obecnie jest zwodzony pozornym szczęściem. Natomiast szczęście przychodzi w momencie, kiedy jesteśmy w pełni sobą. Miłosierdzie Boże pozwala nam odkryć naszą, ludzką godność i wartość, którą niesiemy w sobie. Życie w relacji do Boga, w wierności Bogu, przyjmowaniu jego miłosierdzia i odpowiadaniu Mu wiarą oraz miłością to pełnia szczęścia. Gdzieś to gubimy we współczesnym świecie. Jest wiele przeszkód, które sprawiają, że ścieżki do prawdziwego szczęścia mogą prowadzić ku szczęściu pozornemu – zauważył gość Radia Maryja.

40 lat temu wydano „Dzienniczek” s. Faustyny. Ksiądz bp Henryk Ciereszko podkreślił, że „to dzieło w niej żyło, a także w bł. ks. Michale Sopoćko”.

– Dla niego było oczywiste, że ma do czynienia z dziełem Bożym. Potrzebował jednak czasu, orzeczenia Kościoła. To dokonało się razem z procesem beatyfikacyjnym siostry Faustyny – wyjaśnił duchowny.

Cała rozmowa z ks. bp. Henrykiem Ciereszko dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj