fot. PAP/Radek Pietruszka

[TYLKO U NAS] J. Sasin: Atak Rosjan wymierzony w Polskę to akcja polityczna

Mamy do czynienia z czymś dobrze zaplanowanym. Widać wyraźnie, że to akcja polityczna. Rosjanie nie tylko próbują narzucać swoją narrację historyczną, żeby wybielić swoją rolę podczas II wojny światowej, a przecież gdyby nie pakt Stalina z Hitlerem, to II wojny światowej by nie było. Jest to także próba skłócenia nas ze Stanami Zjednoczonymi – powiedział w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Przedstawiciele rosyjskich władz podnoszą w ostatnim czasie, że Polska jest współodpowiedzialna za wybuch II wojny światowej. Pojawiły się także zarzuty o antysemityzm. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że prezydent Rosji nie po raz pierwszy już wypowiada się kłamliwie na temat polskiej historii.

– Taka sytuacja miała miejsce już na początku rządów premiera Mateusza Morawieckiego, kiedy pojawił się konflikt polsko-izraelski. Zakończył się on wspólnym stanowiskiem, że odpowiedzialność za holocaust ponoszą Niemcy. Pokazano również rolę Polaków rotujących Żydów podczas II wojny światowej. Wskazano, że obok antysemityzmu czymś równie zasługującym na potępienie jest antypolonizm. Pokazało to, że determinacja i mocne stawianie naszego polskiego zdania przynosi sukces. Zawsze wtedy, kiedy w mediach pojawiać będą się kłamstwa na temat naszej historii, będziemy reagować – wskazał Jacek Sasin.

Zdaniem Jacka Sasina słowa rosyjskich polityków mają podłoże polityczne, a ich celem jest podkopanie relacji polsko-amerykańskich.

– W tym przypadku mamy do czynienia z czymś dobrze zaplanowanym. Widać wyraźnie, że to akcja polityczna. Rosjanie próbują nie tylko narzucać swoją narrację historyczną, żeby wybielić swoją rolę podczas II wojny światowej. A przecież gdyby nie pakt Stalina z Hitlerem, to II wojny światowej by nie było. Jest to także próba skłócenia nas ze Stanami Zjednoczonymi – podkreślił minister aktywów państwowych.

Mijający rok to czas podsumowań. Jak zaznaczył Jacek Sasin, najważniejszym wydarzeniem w polskiej polityce były wybory parlamentarne.

– To był bardzo ważny rok choćby z powodu wyborów parlamentarnych. Bez wątpienia było to najważniejsze wydarzenie polityczne mijającego roku – powiedział.

Polacy zdecydowali, że większość w Sejmie ponownie będzie posiadała Zjednoczona Prawica. Czego można spodziewać się z jej strony w kolejnej kadencji?

– Reformy będą przeprowadzane w obszarach, które tego wymagają, na przykład w wymiarze sprawiedliwości. Będziemy realizować także te wszystkie sprawy, które zapowiadaliśmy: wzrost poziomu życia Polaków, wzrost płacy minimalnej, wyrównanie do średniej europejskiej dopłat dla rolników, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia ­– zaznaczył Jacek Sasin.

Cała rozmowa z wicepremierem Jackiem Sasinem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl