fot. PAP/Leszek Szymański

[TYLKO U NAS] Gen. R. Polko: Destabilizacja Ukrainy uderza w Polskę. Mamy do czynienia z prowokacjami na morzu, w przestrzeni powietrznej i lądowej, gdzie siły rosyjskie zapędziły się w kierunku granicy

W tej chwili trolle prowadzą wojnę przeciwko Polsce poprzez działania dezinformacyjne. Często mamy do czynienia z różnego rodzaju prowokacjami czy to na morzu, czy w przestrzeni powietrznej, czy nawet lądowej, gdzie specjalne siły rosyjskie zapędziły się w kierunku granicy. Destabilizacja i chaos Ukrainy uderzają również w Polskę. Musimy to mieć na względzie – mówił gen. Roman Polko, generał dywizji Wojska Polskiego, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Patrzymy z bardzo dużym zaniepokojeniem na działania Rosji przy granicy z Ukrainą i oceniamy je bardzo negatywnie; Rosja już nie raz udowodniła, że może pod różnymi pretekstami podejmować działania sprzeczne z prawem międzynarodowym – powiedział Paweł Jabłoński, wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych. [czytaj więcej]

Zdaniem gen. Romana Polko w ostatnim czasie nagromadziło się wiele wydarzeń, które pokazują, że „Władimir Putin jest bandytą”.

– Po pierwsze, aresztowanie i torturowanie Aleksieja Nawalnego. [więcej] Po drugie, bandycki napad i zgromadzenie kilkudziesięciu tysięcy żołnierzy na granicy z Ukrainą. Także eskalacja tego, co się dzieje w Donbasie czy zamknięcie Cieśniny Kerczeńskiej dla Ukraińców, czyli tak naprawdę odcięcie Ukrainy od Morza Azowskiego oraz od Morza Czarnego. Ponadto są wzmożone działania szpiegowskie czy to w Stanach Zjednoczonych, czy w Polsce, czy w Czechach. Ostatnio odkryto, że ci, którzy nowiczokiem truli Skripala, to ci sami ludzie, którzy stali za terrorystycznym atakiem, gdzie materiały wybuchowe zostały zniszczone w Czechach, stąd wydalenie dyplomatów rosyjskich, którzy za tym stali, a w odwecie wydalenie dyplomatów czeskich z terytorium Rosji powiedział gość Radia Maryja.

Generał dywizji Wojska Polskiego podkreślił, że dyplomatyczne wypowiedzi oraz polityka twitterowa, to za mało, aby przywrócić Władimira Putina do rzeczywistości. Władimira Putina, który „chce zerwać z wizerunkiem, który miał w swoim społeczeństwie tzw. dziada z bunkra i pokazuje, że jest międzynarodowym graczem” – dodał.

–  Również prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, nazwał Władimira Putina mordercą i człowiekiem bez duszy. To pokazuje, jak wiele barier zostało przez Władimira Putina przekroczonych, bo nawet w dyplomacji, gdzie często toczy się jakaś gra, bariery obowiązują. Władimir Putin złamał wszelkie bariery. Najgorsze jest to i stąd chyba mocne słowa, które padają ze strony prezydenta Stanów Zjednoczonych, że na tym wszystkim tracą niewinni ludzie. Codziennie w Donbasie giną ludzie, żyją oni w nędzy. Władimir Putin całkowicie się z tym nie liczy. Ma on ogromne posiadłości, które zostały pokazane przez Aleksieja Nawalnego, stąd zemścił się na nim przez tortury, które mu zadaje w areszcie, w którym Aleksiej Nawalny się znajduje – wskazał gen. Roman Polko.  

Dwa rosyjskie okręty desantowe, które w sobotę przepłynęły przez Bosfor, wpłynęły na Morze Czarne – podał portal Gazeta.ru. Oczekiwane są dwa następne. Na Morzu Czarnym jest już 15 mniejszych jednostek, które przybyły z Morza Kaspijskiego. [czytaj więcej]

Gość audycji „Aktualności dnia” podkreślił, że ważne są działania, a nie wypisywanie przemówień i haseł w mediach społecznościowych.

– Ukraińska agresja również uderza w Polskę. W tej chwili trolle prowadzą wojnę przeciwko Polsce poprzez działania dezinformacyjne. Często mamy do czynienia z różnego rodzaju prowokacjami czy to na morzu, czy w przestrzeni powietrznej, czy nawet lądowej, gdzie specjalne siły rosyjskie zapędziły się w kierunku granicy. Destabilizacja i chaos Ukrainy uderzają w Polskę. Musimy to mieć na względzie zaznaczył rozmówca Radia Maryja.

– Polska dyplomacja sama w sobie niewiele jest w stanie zmienić, jeśli chodzi o postępowanie Władimira Putina. Ważny jest nasz głos w Unii Europejskiej, w ramach NATO. Działania te ze strony Polski są podejmowane i dzięki temu myślę, że możemy czuć się w Polsce bezpiecznie podsumował generał dywizji Wojska Polskiego.

Całą rozmowę z audycji „Aktualności dnia” z udziałem gen. Romana Polko można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl