fot. PAP/Wiktor Dąbkowski

[TYLKO U NAS] B. Gosiewska: D. Tusk nie wypracował żadnych skutecznych rozwiązań dotyczących migracji

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nie wypracował żadnych skutecznych rozwiązań dotyczących migracji – powiedziała na antenie TV Trwam europoseł Beata Gosiewska. W jej ocenie Parlament Europejski w tej kadencji nie jest już w stanie podjąć jakichkolwiek decyzji dotyczących walki z nielegalną migracją.

Brukselscy urzędnicy próbowali narzucić rozwiązanie w postaci tzw. obligatoryjnych kwot. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiło się kilka europejskich stolic. Przed wyborami do PE, które odbędą się na wiosnę, unijni urzędnicy szukają sukcesu, chwalą się m.in. znaczącą poprawą sytuacji na Morzu Śródziemnym.

Faktem jest, że do Europy w dalszym ciągu nielegalnie przybywają obcokrajowcy.

– Myślę, że Parlament Europejski w tej kadencji nie jest już w stanie, chociażby ze względów czasowych, podjąć jakichkolwiek decyzji. Pamiętajmy, że ta lewa strona rządząca w Parlamencie Europejskim usiłowania narzucić, na szczęście mam nadzieję, że z przyczyn kończącej się kadencji nie zdąży tego zrobić. Oni usiłowali wbrew woli państw narodowych narzucić im te kwoty obligatoryjne. Kwoty, na które, jak pamiętamy, Ewa Kopacz się zgodziła i przeciwko którym opowiedział się rząd Prawa i Sprawiedliwości – mówiła Beata Gosiewska.

Europoseł zauważyła, że metody pomocy ludziom potrzebującym na poziomie europejskim powinny być wypracowane przez nowy Parlament Europejski.

Warto przypomnieć, że rząd Zjednoczonej Prawicy opowiada się za uszczelnianiem zewnętrznych granic Unii Europejskiej. Ponadto niesie pomoc w miejscach konfliktów. Programy pomocowe realizuje we współpracy z organizacjami z III sektora.

RIRM

drukuj