Twój Ruch szydzi z wiary chrześcijańskiej

Sejm zajmie się dziś propozycją Twojego Ruchu, która zmierza do karania za zmuszanie do brania udziału w czynnościach religijnych lub obrzędach religijnych.

Twój Ruch chce ponadto, by – podobnie jak to ma miejsce w przypadku obrazy uczyć religijnych – karana była również obraza przekonań światopoglądowych.

Profesor i poseł Krystyna Pawłowicz, konstytucjonalista, powiedziała, że to kolejna propozycja partii Palikota, która ma umożliwić jedynie szydzenia z wiary chrześcijańskiej.

– Chodzi o to, aby nie były karalne ich różnego rodzaju dziwactwa, szydzenia z Kościoła. Oni będą oczywiście popierać jakąś sektę makaronu czy innego durszlaka. Chcą, żebyśmy nie mogli (chociażby krytycznie) to ocenić. Druga rzecz to to, że oni będą mogli to zmienić. Zwłaszcza feministki, które będą broniły dzieci przed ich rodzicami mówią, że rodzice zmuszają dzieci np. do pójścia do Komunii św. czy do chodzenia na religię. Podejrzewam, że to padnie, ponieważ ich propozycja jest niezwykle ogólnikowa i nakłada się na istniejące już, wystarczające rozwiązania prawne – mówiła poseł Krystyna Pawłowicz.

Twój Ruch chce, żeby za – jak to określają – zmuszanie do brania udziału w czynnościach religijnych, groziło nawet do 2 lat więzienia.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl