TVP nie wycofa się z emisji homopropagandy

Telewizja Polska nie zamierza wycofać się z kampanii promującej homozwiązki. Uważa, że użyczenie publicznych anten na bezpłatną emisję  spotu „Najbliżsi obcy” mieści się w ramach misji. 

Podjęta decyzja nie tylko godzi w misję nadawcy publicznego, ale i narusza prawa konstytucyjne obywateli.

Akcja Katolicka oburzona działaniami Telewizji Polskiej wystosowała w tej sprawie list do prezesa Juliusza Brauna.

– Akcja Katolicka nie może być obojętna w związku z informacją o planowanej emisji spotu. Media mają ogromną siłę rażenia i my oczekujemy od nich odpowiedzialnego działania i liczenia się z konsekwencjami. Telewizja Publiczna jest finansowana z naszych pieniędzy. Media publiczne mają też szczególną misję – zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji powinna umacniać rodzinę, a nie podważać podstawowe normy moralne. Nie można nazwać rodziną czegoś, co nią nie jest. Przez ten spot reklamowy właśnie to próbuje się wykazać – powiedziała Halina Szydełko, prezes Akcji Katolickiej w Polsce.

Coraz więcej osób zapowiada bojkot Telewizji Polskiej i zawieszenie płatności abonamentowej.

W obywatelski protest przeciwko homopropagandzie w TVP można się włączyć poprzez wysyłanie skarg do KRRiT oraz do Telewizji Polskiej.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl