TVN przejęty przez Amerykanów

Dzisiaj ostatecznie firma Scripps Networks Interactive sfinalizowała przejęcie TVN-u. Amerykanie od Grupy ITI i Canal+ wykupili 52,7 proc. akcji stacji. Jak poinformowała Grupa ITI umowa sprzedaży opiewa na kwotę 584 mln euro. 

„1 lipca 2015 roku Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedały wszystkie swoje udziały w spółce N-Vision B.V., zarejestrowanej w Amsterdamie, która bezpośrednio i pośrednio kontroluje łącznie 52,7 proc. udziałów w TVN spółce Southbank Media Ltd, zarejestrowanej w Londynie i należącej do amerykańskiej grupy Scripps Networks Interactive” – podkreślono w komunikacie przesłanym do Polskiej Agencji Prasowej.

ITI zaznaczyła także, że Southbank Media Ltd przejmie również dług w postaci obligacji 11 proc./12 proc. Senior PIK Toggle Notes o wartości nominalnej 300 milionów euro, wyemitowanych przez Polish Television Holdings B.V

W połowie czerwca Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na wykupienie TVN przez amerykańską firmę. Przeprowadzone przez UOKiK postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

PAP/RIRM

drukuj