fot. PAP

Turczynow: walki z separatystami koło Kramatorska i w Słowiańsku 

Ukraińskie siły antyterrorystyczne zniszczyły bazę separatystów prorosyjskich koło Kramatorska oraz zlikwidowały ich rejon umocniony w Słowiańsku na wschodzie kraju – poinformował w czwartek pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow.

– Dziś pod Kramatorskiem w ramach operacji antyterrorystycznej całkowicie zniszczona została zamaskowana baza wojskowa terrorystów. Dzisiaj także, w nocy, zaatakowano i zniszczono rejon umocniony w granicach Słowiańska oraz całkowicie oczyszczono z terrorystów pięciokilometrową strefę wokół wieży telewizyjnej, skąd nadawany jest sygnał ukraińskiej telewizji na Słowiańsk, Kramatorsk i inne rejony obwodu donieckiego – powiedział Turczynow.

Ministerstwo obrony Ukrainy w przesłanym komunikacie uściśliło, że przeprowadziło w godzinach nocnych akcję przeciwko separatystom w okolicach wsi Starowarwariwka, 30 km od Kramatorska.

„Operacja była udana. Wśród żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy nie ma strat. Pojmano trzech terrorystów. Jednemu z nich odebrano granatnik” – głosi oświadczenie. Resort obrony zapewnił, że nie ma ofiar śmiertelnych, ani rannych wśród ludności cywilnej.

PAP

drukuj