Turcja: Nakazy aresztowania 110 wojskowych z sił powietrznych

Turecki sąd wydał nakazy aresztowania 110 wojskowych służących w lotnictwie. Są podejrzani o współpracę z ruchem, na czele którego stoi turecki kaznodzieja Fethullah Gulen oskarżony przez Ankarę o przygotowanie zamachu stanu w 2016 r.

Telewizja CNN Turk podała, że aresztowano już 85 spośród nich w 15 prowincjach kraju. Wszyscy wojskowi, w stosunku do których wydano nakazy aresztowania pozostawali w służbie czynnej. Po zatrzymaniu są niezwłocznie przewożeni do siedziby służb bezpieczeństwa w Ankarze, a następnie przekazywani prokuraturze.

Jak podano, turecka służba bezpieczeństwa i wywiad wojskowy wykryły, że podejrzani prowadzili regularne rozmowy telefoniczne z innymi zwolennikami Fethullaha Gulena.

Wśród nadal poszukiwanych przez służbę bezpieczeństwa jest pięciu pilotów sił powietrznych drugiej po USA armii NATO. Nakazy aresztowania dotyczyły m.in. trzech pułkowników, dwóch podpułkowników i sześciu majorów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl