TU JEST RADIO MARYJA. TU JEST POLSKA

 

Audio MP3

Pobierz

Wypowiedź prezydenta Torunia Michała Zaleskiego podczas uroczystości XXIII rocznicy powstania Radia Maryja.

Eminencjo Księże Kardynale, Ekscelencje Księża Biskupi, Czcigodny ojcze Prowincjale, Czcigodny ojcze Dyrektorze Założycielu Radia Maryja, Wielebni Księżą Ojcowie, Dostojni Goście z Panem Premierem, Panami Parlamentarzystami. Droga Rodzino Radia Maryja.

Eminencjo, Księże Kardynale, bardzo dziękuję za przyjazd do Torunia, za przewodniczenie Mszy Świętej i za krzepiącą, budującą nas wszystkich homilię. Dzisiaj w Toruniu modlimy się dziękując za świętego polskiego papieża Jana Pawła II. Modlimy się, dziękując Bogu za 23 lata ewangelizacji Radia Maryja.

Ja osobiście dziękuję Bogu za piękną obecność Radia Maryja w naszym mieście. Dziękuję. Prosimy Pana Boga o to, aby przez kolejne lata obdarzał Radio Maryja wytrwałością i wolą bycia z tymi, którym służy. Z całym Kościołem katolickim. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają Radio Maryja oraz toruńskie dzieła Radia Maryja skupione w naszym mieście: Telewizję Trwam, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, a także Nasz Dziennik. Życzymy wiele wytrwałości.

Proszę Rodzinę Radia Maryja, aby opiekowała się swoimi dziełami, aby również pamiętała o Toruniu. Dzisiaj przyjęliśmy was, Droga Rodzino Radia Maryja, w najnowszym naszym miejscu, tak jak polskiej rodzinie wypada. Tam, gdzie dopiero coś zostało stworzone.

Mam nadzieję, że stworzyliśmy dobre warunki dla dzisiejszej wspólnej modlitwy. To ja dziękuję i proszę – przyjeżdżajcie do swojego Torunia. Tu jest Radio Maryja. Tu jest Polska. Ojca Dyrektora proszę o przyjęcie ikony Matki Bożej dla Rodziny Radia Maryja. Bóg zapłać. Szczęść Boże.

Michał Zaleski

RIRM

drukuj