fot. https://www.wojsko-polskie.pl/

Trzecia edycja programu „Trenuj z wojskiem”

Rusza dziś trzecia edycja programu „Trenuj z wojskiem”. Do końca lipca chętni będą mogli uczestniczyć w jednodniowym szkoleniu. W ćwiczeniach mogą wziąć udział osoby w wieku od 15 do 65 lat. W przypadku niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. Możliwy jest udział zorganizowanych grup harcerzy i strzelców.

Treningi odbywają się w soboty w godzinach od 8.00 do 16.00 w 40 jednostkach na terenie kraju. Prowadzą je instruktorzy Wojska Polskiego. [czytaj więcej]

Wicepremier, szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, powiedział, że uczestnicy zajęć będą szlifować umiejętności związane m.in. z udzielaniem pierwszej pomocy, samoobroną, posługiwaniem się bronią oraz z wyszkoleniem survivalowym.

– Zajęcia zostaną zorganizowane pod kątem rodzaju sił zbrojnych gospodarza tych zajęć, więc zaczniemy od Wojsk Lądowych, następnie Marynarka Wojenna, Siły Powietrzne, Wojska Specjalne oraz Wojska Obrony Terytorialnej. Będą też węższe specjalizacje, żeby pokazać cały przegląd specjalizacji w Wojsku Polskim, żeby zachęcić, bo taki jest też kontekst naszego programu, żeby zachęcić młodych ludzi do służby w Wojsku Polskim, a osobom starszym dać szansę przypomnienia sobie umiejętności, które być może kiedyś zdobyli. Gorąco zachęcam do tego, żeby wziąć udział w naszym szkoleniu – podkreślił wicepremier Mariusz Błaszczak.

Więcej informacji o warunkach uczestnictwa w projekcie można znaleźć na stronie internetowej Wojska Polskiego. W poprzednich edycjach programu wzięło udział ponad 11 tys. osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl