fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Trzecia edycja konferencji „Zderzenie Cywilizacji”

W najbliższą sobotę – 26 listopada – rozpocznie się dwudniowa konferencja z cyklu „Zderzenie Cywilizacji”. Jest to kontynuacja wydarzeń, które miały miejsce w latach poprzednich z inicjatywy europosła Patryka Jakiego. Konferencja jest miejscem dyskusji najważniejszych intelektualistów, polityków, filozofów, publicystów, naukowców w Polsce i Europie. W tym roku odbywa się pod hasłem „Zderzenie kulturowe w UE”.

Konferencja „Zderzenie Kulturowe w UE”.  odbędzie się już po raz trzeci. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja New Direction i poseł do Parlamentu Europejskiego, Patryk Jaki.

– Tym razem motywem przewodnim konferencji będzie polskość, a dokładnie czym jest w XXI wieku oraz jakie ma znaczenie dla Europy. Porozmawiamy również o bezpieczeństwie, historii i religii w świetle najnowszych wyzwań – zaznaczają organizatorzy.

Wśród prelegentów będą wybitni polscy i zagraniczni naukowcy, dziennikarze i politycy.

– Gościem specjalnym konferencji będzie jedna z najważniejszych konserwatywnych intelektualistów w Europie – prof. Chantal Delsol. W panelach uczestniczyć będą także najważniejsi polscy intelektualiści, analitycy, politycy i komentatorzy. Wydarzenie będzie tradycyjnie miejscem do wymiany poglądów – zapewniają organizatorzy.

– W imieniu Fundacji New Direction, zapraszam Państwa bardzo serdecznie do oglądania debat i wykładów, które odbędą się podczas trzeciego już „Zderzenia Kulturowego w UE”. Podobnie jak wcześniejsze dwie edycje konferencji, ta dzięki bardzo wartościowym prelegentom na pewno stanie się ważną częścią debaty publicznej w Polsce – podkreślił pomysłodawca konferencji Patryk Jaki.

New Direction/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl