fot. Tomasz Strąg

Trwają prace nad projektem ustawy o działaniach antyterrorystycznych

Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się dziś projektem ustawy o działaniach antyterrorystycznych – poinformował minister MSWiA Mariusz Błaszczak.

Jak dodał liczy na to, że rząd przyjmie projekt na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów.

Minister spraw wewnętrznych zaznaczył na antenie Polskiego Radia że projekt „daje pewne narzędzia niezbędne do tego, by służby mogły stać na straży bezpieczeństwa obywateli”.

– Nie jest to nic nowego. To są przepisy, które są wykorzystywane na zachodzie Europy. My nie mamy oczywiście takich problemów jakich byliśmy świadkami w Brukseli w tym czy ubiegłym roku we Francji, w Paryżu, ale musimy być gotowi, nawet na ten najgorszy scenariusz – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA odniósł się też do  kontrowersji, jakie wzbudza projekt. Zaznaczył, że zawsze jest taka „grupa pięknoduchów, ludzi którzy uważają, że wszystko będzie wspaniale, że nie musimy się niczym martwić”.

Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że rolą zarówno jego jak i rządu PiS jest „niedopuszczenie do tego, by te tragiczne wydarzenia, które miały miejsce na zachodzie Europy, wydarzyły się w Polsce”.

RIRM

drukuj