fot. pixabay.com

Trwają ferie zimowe

W pięciu kolejnych województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim rozpoczynają się ferie zimowe. Uczniowie z tych regionów dwutygodniową przerwę w nauce będą mieli do 12 lutego.

Resort edukacji i nauki przygotował bazę wypoczynku, w której rodzice mogą sprawdzić, czy organizator kolonii i półkolonii zapewnił uczestnikom bezpieczeństwo.

Wiceminister Dariusz Piontkowski wskazał, że liczba wyjazdów nie odbiega od tej z ubiegłego roku.

– Wiemy, że jest podobna liczba zorganizowanych wypoczynków jak w ubiegłym roku. Zdecydowana większość dzieci, jeżeli wyjeżdża w sposób zorganizowany, udaje się do innych miejsc w kraju. Jest bardzo duża liczba półkolonii, zwłaszcza dla dzieci najmłodszych, które potrzebują opieki i nie powinny pozostawać same w domu. To ważne dla rodziców, którzy dzięki temu mogą kontynuować swoją pracę i nie muszą brać urlopu – powiedział wiceminister edukacji i nauki.

Ferie zimowe mogą być dobrą okazją do wykorzystania Bonu Turystycznego. Jego wartość to 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz 1000 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Regionalny rzecznik ZUS w województwie kujawsko-pomorskim, Krystyna Michałek, przypomniała, jak można skorzystać z Bonu Turystycznego.

– Zarówno aktywacja, jak i płatność Bonem Turystycznym jest bardzo prosta. Po aktywacji Bonu Turystycznego na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, na adres mailowy przekazany zostanie kod obsługi płatności, który trzeba podać, gdy płaci się Bonem Turystycznym. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem, który jest wysyłany w wiadomości SMS – oznajmiła Krystyna Michałek.

Rodzice mają czas na realizację Bonu Turystycznego do końca marca.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl