Trwają bezpłatne badania przesiewowe wczesnego wykrywania jaskry

Pod hasłem „Polscy okuliści kontra jaskra” w całym kraju trwa akcja bezpłatnych badań przesiewowych wczesnego wykrywania tej choroby. W Polsce na jaskrę może chorować około 750 tys. osób. Akcja bezpłatnych badań jest organizowana z okazji  Światowego Tygodnia Jaskry.

Akcja ma na celu jak najszybsze wykrycie niebezpiecznej choroby, jaką jest jaskra – tłumaczy profesor Iwona Grabska- Liberek.

– Jako Polskie Towarzystwo Okulistyczne włączamy się w ogólnopolską informację na temat choroby jaką jest jaskra. Jaskra jest chorobą podstępną, która podstępnie kradnie wzrok, podstępnie i nieodwracalnie uszkadza ten wzrok. Nieodwracalnie pacjenci, niestety, ślepną z powodu jaskry – podkreśla prof. Grabska Liberek.

Bezpłatnie wykonywane będą trzy badania świadczące o jaskrze: pomiar ciśnienia wewnątrz gałki ocznej, badanie tarczy nerwu wzrokowego oraz grubości rogówki.  Listę gabinetów, które przystąpiły do akcji można znaleźć pod adresem www.pto.com.pl.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl