Trwa XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Trwa XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego celem jest odsłanianie centralnej roli ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa w dziejach człowieka i świata. W tym roku Tydzień Biblijny przeżywany pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny rozpoczął V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Papież św. Jan Paweł II przypominał, że aby wzrastać w poznaniu i upodobnieniu się do Chrystusa, trzeba posiadać stałym pokarm. Jest nim lektura Pisma Świętego.

– Codzienny kontakt ze Słowem Bożym jest możliwy, kiedy chodzimy codziennie na Mszę świętą. Wielu ludzi w Polsce korzysta z takiej możliwości, by usłyszeć słowa Pisma Świętego ze Starego i Nowego Testamentu; by je zrozumieć, przeżyć i potem przyjąć do swoich serc Komunię świętą. Jan Paweł II przypominał, że modlitwa Słowem Bożym jest częścią naszego chrześcijańskiego życia. On zawsze na swoim biurku miał „Biblię Tysiąclecia” – zauważył ks. prof. Jan Machniak w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja”.

– Papież mówił, że ktoś, kto czyta Pismo Święte, codziennie spotyka się z Bogiem, poznaje Go, doświadcza Jego bliskości; ktoś, kto modli się słowami Pisma Świętego, czyni najpiękniejszą rzecz – dodał.

Tegoroczny XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny odbywa się pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, które ma na celu ukazanie związku między męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa a Wieczerzą Pańską.

W lepszym zrozumieniu Pisma Świętego może pomóc Biblia Nawarska, która zawiera komentarz duchowy do Słowa Bożego. Ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik wyjaśnił, że „znajdują się w niej cytaty, dokumenty Kościoła oraz interpretacja ojców Kościoła – papieży, świętych”.

– Ta nowa Biblia w Polsce jest dla państwa Kowalskich, ich dzieci, rodziców – jest dla każdego z nas. Jest napisana bardzo prostym językiem. W Biblii Nawarskiej zawarty jest komentarz duchowy, który pomaga nam w modlitwie Pismem Świętym. Papież Franciszek powiedział, że chodzi o to, aby czytać Biblię nie tylko w każdą niedzielę, ale każdego dnia. To dobra lektura dla naszego ducha – zaznaczył ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl