Trwa VII Konwent Morski

Na Politechnice Gdańskiej rozpoczął się VII Konwent Morski. To spotkanie poświęcone gospodarce morskiej i związanym z nią zagadnieniom.

W spotkaniu uczestniczy m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski. Na spotkanie zaproszono też przedstawicieli samorządu, dowództwa Marynarki Wojennej oraz rektorów wyższych uczelni.

Głównym tematem obrad będzie sytuacja polskich stoczni – mówił prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

Ten dzisiejszy konwent to dyskusja i możliwość poznania perspektyw rozwoju przemysłu stoczniowego. Będziemy mogli wysłuchać informacji na temat naszych stoczni, na temat stoczni remontowej „Gryfia”, na temat perspektyw, które stoją przed polskim przemysłem stoczniowym. To ważne, że ta debata, która będzie odbywała się w przededniu rocznicy Zaślubin Polski z morzem, będzie właśnie dotyczyła perspektywy rozwoju naszego przemysłu stoczniowego. Przemysł stoczniowy powinien być jedną z najważniejszych gałęzi polskiego przemysłu – podkreślił Adam Kwiatkowski.

Minister Adam Kwiatkowski w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczy również odznaczenia państwowe zaangażowanym przedstawicielom Konwentu Morskiego.

Konwent to ciało doradcze, rekomenduje i przedkłada inicjatywy i projekty oraz opiniuje kierunki działań resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Gremium to skupia m.in. ekspertów branży morskiej

Konwent został powołany w 2016 r. z inicjatywy ministra Marka Gróbarczyka.

RIRM

drukuj