fot. youtube.com

Trwa Święto Szlaku Orlich Gniazd

Średniowieczny klimat czyli walki rycerskie, turnieje i regionalna kuchnia – to właśnie Juromania. Święto Szlaku Orlich Gniazd potrwa cały weekend.

Wszyscy, którzy odwiedzą Jurę Krakowsko-Częstochowską doświadczą uroków średniowiecznych czasów. Jak podkreśla Robert Nieroda, dyrektor Biura Związku Gmin Jurajskich, na turystów czeka szereg atrakcji.

– Szereg atrakcji w 25 miejscach na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Głównie są to zamki, ale nie tylko, 15 takich miejsc jest w województwie śląskim, 10 lokalizacji w województwie małopolskim. Są to wydarzenia różnego rodzaju, jak wydarzenia rycerskie, koncerty, warsztaty – wskazuje Robert Nieroda.

Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

– Wielki potencjał, który w tym szlaku tkwi, wymaga jeszcze wydobycia. Juromania jest właśnie takim momentem do tego, żeby pokazać, ile mamy do zoferowania i do pokazania – podkreśla Ewa Mikołajska, kustosz zamku w Pieskowej Skale.

Aktywności odbędą się między innymi na terenie Pustyni Błędowskiej, Ojcowskiego Parku Narodowego i w Olkuszu. Kulminacyjnym punktem tegorocznej edycji będzie uroczysta gala koncertowa, która odbędzie się w sobotę wieczorem.

– Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Moim obowiązkiem, ale też wielkim zaszczytem, jest zaprosić wszystkich do udziału w Juromani. To weekendowe wydarzenie powinno nas jednak gromadzić cały rok – akcentuje Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego i dodaje, że jest to okazja, by poznać Polskę z czasów króla Kazimierza Wielkiego i jeszcze lepiej dostrzec piękno naszego kraju.

TV Trwam News

drukuj