Fot. pixabay.com

Trwa sprzedaż węgla przy współpracy z samorządami

Wiceminister aktywów państwowych, Karol Rabenda, mówił w Sejmie o tym, jak daleko jesteśmy, jeśli chodzi o sprzedaż węgla przez samorządy. Zachęcał przy tym do odwiedzenia portalu ciepło.gov.pl.

Portal ciepło.gov.pl to narzędzie, które powstało w tym roku. Ma pomóc Polakom dotrzeć do informacji, gdzie i w jakiej cenie znajdą węgiel. Pojawiające się tam informacje są na bieżąco aktualizowane. Do programu dystrybucji węgla przy współpracy z samorządami na ten portal zgłosiło się 2387 gmin.

– Poza gminami mogą się tam zgłaszać podmioty prywatne, które biorą udział w dystrybucji zgodnie z ustawą – wyjaśnił wiceminister aktywów państwowych, Karol Rabenda.

Jak informował z mównicy sejmowej wiceszef aktywów państwowych, poza systemem dystrybucji węgla zostało około 25 gmin.

– W tych gminach monitorujemy sytuację. Działamy w tym kierunku, żeby dla nich również był dostępny węgiel w niższych cenach – powiedział polityk.

Wiceszef resortu aktywów państwowych zapewnił także, że nie ma obaw co do jakości sprowadzanego węgla. Jest on bowiem certyfikowany na wielu etapach.

– Nikt za niego nie za płaci, jeśli on będzie niezgodny z parametrami, z jakimi został zamówiony. Pochodzi od pośredników światowych, którzy węgiel do Polski dostarczają od wielu lat – zapewnił wiceminister aktywów państwowych.

Według danych ze środy ponad 90 tysięcy ton węgla zostało w tym systemie odebranych przez samorządy. Pod koniec tygodnia liczba może nawet się podwoić.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl