fot. PAP/EPA

Trwa operacja Izraela. Wciąż nie udało się uwolnić zakładników Hamasu

Operacja Izraela przeciwko bojownikom Hamasu przybiera na sile. Wciąż jednak nie udało się uwolnić przetrzymywanych zakładników.

Mija 45 dzień eskalacji konfliktu Hamas-Izrael. Wciąż nie udało się uwolnić zakładników Hamasu, choć podjęto już wiele działań w tym kierunku. Premier Benjamin Netanjahu spotkał się z ich rodzinami.

„Słuchałem bólu rodzin. Rozmawialiśmy serdecznie. Opowiedziałem im tyle, ile mogłem – o wysiłkach dyplomatycznych, wywiadowczych i operacyjnych, które prowadzimy przez całą dobę” – przekazał Benjamin Netanjahu.

W działania zaangażowane są także Stany Zjednoczone.

„Ciągle pracujemy, godzina po godzinie. Nie mam teraz aktualnych informacji na temat umowy, którą próbujemy negocjować, ale wierzymy, że jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek, więc cały czas mamy nadzieję” – oświadczył John Kirby, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu.

Hamas również potwierdził, że jest bliski porozumienia w sprawie uwolnienia zakładników. Jednak to, zdaniem rodzin obawiających się o życie swoich bliskich, wciąż za mało.

„Przyszedłem tutaj tylko z jednym pytaniem – chciałem dowiedzieć się, czy cały gabinet wojenny popiera to samo stanowisko, jakie kilka dni temu było nam przedstawione podczas spotkania. Wtedy powiedzieli zupełnie jasno i bez wahania, że ​​uwolnienie zakładników jest dla nich najwyższym priorytetem, a teraz, kiedy spotkaliśmy się z całym gabinetem, usłyszeliśmy, że zniszczenie Hamasu i sprowadzenie zakładników są równie ważne” – mówił jeden z protestujących.

Armia izraelska skupiona jest na działaniach mających na celu zniszczenie infrastruktury należącej do Hamasu. To nie jest łatwe, bo tunele, którymi posługują się terroryści, rozmieszczone są na terenie całego miasta Gaza, również w miejscach, gdzie przebywają cywile. Dwustu pacjentów szpitala indonezyjskiego, położonego na północy od miasta Gaza, musiało zostać ewakuowanych po izraelskim nalocie. To właśnie w podziemiach szpitala miały znajdować się wspomniane tunele.

„My, żołnierze 890. Batalionu Spadochroniarzy, wraz ze specjalnymi siłami inżynieryjnymi jesteśmy pod meczetem w sercu miasta Gaza. Znaleziono tutaj laboratorium rakietowe Hamasu, co pokazuje, jak Hamas wykorzystuje meczety do mordowania kobiet i dzieci” – oznajmił izraelski żołnierz.

Liczba ofiar śmiertelnych wciąż rośnie. Szacuje się, że w wyniku eskalacji konfliktu zginęło już ponad 13 tysięcy Palestyńczyków.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl