Trwa ogólnopolska akcja ,,Kredkobranie”

Trwa ogólnopolska akcja ,,Kredkobranie”. W jej ramach zbierane są przybory szkolne dla dzieci i młodzieży o polskich korzeniach, mieszkających na terenie dawnych Kresów. To odpowiedź na potrzeby naszych rodaków z Ukrainy czy Litwy.

Akcja ma pokazać też polskim dzieciom i młodzieży żyjącej za wschodnią granicą, że rodacy o nich pamiętają i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Mogą włączyć się w nią całe szkoły, poszczególne klasy, ale również wszystkie środowiska i osoby indywidualne.

Mimo pandemii koronawirusa zebrane dary będą dostarczone na czas – zapewnia Tomasz Konturek, pomysłodawca i koordynator inicjatywy „Kredkobranie”. [czytaj więcej]

– Mamy zaplanowany wyjazd na Litwę w II połowie października. Granica z Litwą jest otwarta. Nie ma też kwarantanny tak, jak to było dotychczas, więc swobodnie możemy udać się na Litwę. Na pewno chcemy mieć przygotowane dary na Ukrainę. Jak tylko będzie taka możliwość, to wyślemy tam transport. Białoruś stoi w tym momencie pod wielkim znakiem zapytania ze względów politycznych, ale mamy w głowie już pewną alternatywę, jak pomóc tamtejszym dzieciom. Jeśli tylko Państwo zechcą to prosimy o wpłaty pieniężne na konto naszej fundacji – powiedział Tomasz Konturek.

Akcja „Kredkobranie” organizowana jest m.in. przez krakowską Fundację Ignatianum. Prowadzona w jej ramach zbiórka potrwa do końca września.

Dary można dostarczyć osobiście, przesłać pocztą lub kurierem. Akcję można wesprzeć także dokonując wpłaty na konto Fundacji Ignatianum. [więcej]

RIRM

drukuj