Triumf Kowalczyk w sprincie w Asiago

Justyna Kowalczyk wygrała we włoskim Asiago sprint w stylu klasycznym wyprzedzając finkę Annę Kylloenen i Maiken Caspersen Fella. Pozytywnym zaskoczeniem w sprincie mężczyzn okazał się Krzysztof Starega, który odpadł dopiero w półfinale.

Justyna Kowalczyk całkowicie zdominowała dzisiejsze zawody. Już w ćwierćfinale prowadziła na całej długości trasy i zostawiła w tyle drugą Aino-Kaisę Saarinen pokonując trasę w 3:10.86. Podobnie było także w półfinale.

Warto przypomnieć jednak, że Kowalczyk miała ułatwione zadanie. W Asiago nie startowała liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Marit Bjoergen, a także m.in.: Therese Johaug czy Charlotte Kalla.

Pozostałe reprezentantki Polski odpadły w kwalifikacjach. Sylwia Jaśkowiec była 50., a Agnieszka Szymańczak 52. Pozytywnym zaskoczeniem okazał się jednak Krzysztof Starega w sprincie mężczyzn. Polak nieoczekiwanie zajął drugie miejsce w biegu ćwierćfinałowym. Później jednak nie udało mu się przebrnąć półfinału, w którym zajął piąte miejsce

W niedzielę w Asiago odbędzie się sprint drużynowy, w którym zabraknie Justyny Kowalczyk. Polka wróci do rywalizacji w Tour de Ski.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl