Toruń: do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II wprowadzono relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II wprowadzone zostały dziś relikwie świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Jutro przypada osiemnasta rocznica jej kanonizacji.

Relikwie przekazały siostry ze zgromadzenia matki Bożej Miłosierdzia z Warszawy.

– To piękny dla nas dzień, piękny dzień dla miasta Torunia, dlatego że ta właśnie świątynia zyskuje jakby nową obywatelkę, parafiankę, czcicielkę. Święta siostra Faustyna przybywa właśnie w swoich relikwiach do tego sanktuarium – podkreśliła s. Maria Nulla, sekretarka generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Siostra Faustyna czuła, że musi pójść za Chrystusem i pomóc osobom najbiedniejszym, ludziom z tzw. marginesu – powiedział w homilii podczas uroczystej Mszy świętej w toruńskim sanktuarium założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Czy to przypadek, że w tym zgromadzeniu siostra, która nie miała specjalnego wykształcenia, stała się sekretarką Bożego Miłosierdzia? To Boże Miłosierdzie jest teraz głoszone na cały świat, a najbardziej znani Polacy to św. Jan Paweł II i św. Faustyna Kowalska – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Siostra Faustyna jest znana przede wszystkim jako głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego i autorka „Dzienniczka”, w którym opisała swoje duchowe i mistyczne doświadczenia. Jutro mija 18 lat od jej kanonizacji przez świętego Jana Pawła II.

– Dzięki św. Janowi Pawłowi II siostra Faustyna jest wyniesiona do godności błogosławionej i świętej i to on zanosi światu to Boże Miłosierdzie, ukazuje światu, że była taka siostra, która stała się sekretarką Bożego Miłosierdzia – wskazuje o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Od samego rana w toruńskim sanktuarium można uzyskać odpust zupełny pod zwyczajnymi warunkami.

TV Trwam News/RIRM

drukuj