fot. flickr.com

Toruń: 2,5 roku więzienia dla taksówkarza, który potrącił śmiertelnie dwie osoby na pasach

Sąd Rejonowy w Toruniu skazał w czwartek na 2,5 roku więzienia taksówkarza, który 1 stycznia potrącił śmiertelnie na przejściu dla pieszych dwie osoby. Mężczyzna miał jechać autem z prędkością nie mniejszą niż 119 km/h. W wypadku zginęli 67-letni mężczyzna i 68-letnia kobieta.

Sąd wśród okoliczności obciążających taksówkarza Mariusza G. wskazał rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego – nie tylko przekroczenie prędkości, ale także niezachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych.

Okolicznościami łagodzącymi były m.in. przeproszenie rodziny osób, które zginęły, a także postawa przed sądem. Mężczyzna od początku przyznawał się do winy. Chciał dobrowolnie poddać się karze trzech miesięcy pozbawienia wolności. Prokuratura wnosiła o sześć lat więzienia.

Do wypadku doszło w noworoczny poranek. Obie osoby zginęły na miejscu. Mężczyzna był oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Grozi za to od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

PAP/RIRM

drukuj