fot. pixabay.com

Tatry słowackie: śmiertelny wypadek polskiej turystki

Do śmiertelnego wypadku polskiej turystki doszło w niedzielę w słowackiej części Tatr Wysokich. Kobiety, która spadła ze szczytu Szatana, nie udało się uratować – poinformowali słowaccy ratownicy Horskiej Zachrannej Służby.

Zawiadomieni przez świadków zdarzenia słowaccy ratownicy górscy polecieli na miejsce śmigłowcem. Niestety po dotarciu do poszkodowanej stwierdzili zgon.

Należący do Grani Baszt Szatan w słowackiej części Tatr Wysokich wznosi się na wysokość 2422 m n.p.m. Na szczyt nie prowadzą żadne szlaki turystyczne, jednak wejście na wierzchołek jest możliwe dla wykwalifikowanych taterników oraz turystów prowadzonych przez przewodników z odpowiednimi uprawnieniami.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl