fot. PAP/Grzegorz Momot

Tatry słowackie: polscy wspinacze ewakuowani z Baranich Rogów

Słowaccy ratownicy tatrzańscy z Horskiej Zachrannej Służby w nocy z poniedziałku na wtorek ewakuowali parę polskich wspinaczy, która utknęła na południowej ścianie Baranich Rogów w słowackiej części Tatr Wysokich.

Ratownicy dotarli do wzywających pomocy Polaków za pomocą technik linowych w późnych godzinach nocnych. Jak informują słowaccy ratownicy na swojej stronie internetowej, polscy wspinacze po rozgrzaniu, przy asekuracji ratowników wspięli się na szczyt i dalej przy asekuracji linowej zjechali razem przez Baranią Przełęcz do doliny. Dalej ratownicy doprowadzili poszkodowanych do schroniska Teryego.

W schronisku para polskich wspinaczy przeczekała do świtu, a następnie zostali oni przetransportowani na pokładzie śmigłowca do Tatrzańskiej Łomnicy. 47-latek i jego 36-letnia towarzyszka nie wymagali pomocy medycznej.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl