fot. flickr.com

Tatry: Dwoje turystów utknęło na Skrajnym Granacie

Ratownicy TOPR zostali w niedzielę wezwani na pomoc przez dwójkę turystów, którzy utknęli na Skrajnym Granacie (2225 m n.p.m.).

Jak poinformował ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski, zgłoszenie dotarło do centrali ratowniczej za pośrednictwem aplikacji „Ratunek”. Do poszkodowanych ratownicy dotarli na pokładzie śmigłowca.

W Tatrach panuje słoneczna pogoda, jednak warunki turystyczne są bardzo trudne z uwagi na grubą warstwę śniegu. W górach obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Na wieczór zapowiadane jest załamanie pogody. W Tatrach ma wiać silny wiatr osiągający w porywach do 130 km na godzinę.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl