fot. tv trwam

Tarnowo Podgórne: IV Konferencja Przedsiębiorców Katolickich

W Tarnowie Podgórnym, pod Poznaniem, trwa IV Konferencja Przedsiębiorców Katolickich. Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw z Polski i z zagranicy mówią o roli wiary w biznesie.

To już IV Konferencja Przedsiębiorców Katolickich. Z roku na rok zainteresowanie wydarzeniem rośnie. Tym razem na spotkanie przyjechało około trzystu przedsiębiorców.

Praktyka działania katolickiego przedsiębiorcy oznacza odnoszenie się między innymi do Księgi Przysłów. Mało kto wie, ale właściwie Księga Przysłów jest takim podręcznikiem współczesnego przedsiębiorcy. Mamy tam wiele odniesień – do kapitału, do bycia liderem, do majątku oraz pracy – mówi Dominik Górny, rzecznik prasowy IV Konferencji Przedsiębiorców Katolickich.

Hasłem tegorocznej konferencji są słowa: ,,Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”.

Jest to hierarchia wartości, którą jeżeli przedsiębiorca dobrze zastosuje w swoim życiu to ono układa się tak jak należy. Czyli Bóg jest na pierwszym miejscu, później rodzina i dopiero firma (prowadzona po Bożemu). Na końcu jest hojność, czyli dbałość o środowisko, w którym pracuje i w którym żyją jego pracownicy – wskazuje ks. dr Rafał Ostrowski z Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców ,,Talent” w archidiecezji poznańskiej.

,,W co inwestować, aby odnieść sukces”, ,,Przedsiębiorca w rodzinie”, ,,Od firmy świeckiej do firmy Bożej”, ,,Geniusz kobiety” to wybrane tematy, które poruszono w trakcie dwudniowej konferencji w Tarnowie Podgórnym. Okazuje się, że budowanie biznesu w oparciu o katolicki system wartości do łatwych zadań nie należy.

– Przedsiębiorca zmaga się z wieloma trudnościami. Charakteryzuje go to, że w bardzo krótkim czasie musi podejmować bardzo dużo decyzji. Katolicki przedsiębiorca zawsze powinien mieć z tyłu głowy to jakby postąpił Jezus Chrystus – podkreśla przedsiębiorca Anna Hetmańska.

Przedsiębiorcy podczas konferencji mogli skorzystać ze spowiedzi świętej. Konferencję zorganizowało Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców ,,Talent”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

TV Trwam News/RIRM

drukuj