fot. PAP/Darek Delmanowicz

Susza w Mołdawii. Woda dowożona jest do kilkudziesięciu miejscowości 

Susza obejmująca od kilku tygodni Mołdawię doprowadziła do niedoborów wody w miastach oraz na prowincji. Czasowe przerwy w dostawach notowane są m.in. w stolicy kraju Kiszyniowie.

Choć mołdawska agencja prasowa IPN tłumaczy remontem infrastruktury częściowe ograniczenie dostaw wody w centrum Kiszyniowa, to portal Realitatea zauważył, że poziom przepływającego przez Mołdawię Dniestru jest bliski krytycznego.

Portal odnotował, że w poniedziałek średni poziom wody na Dniestrze wynosił 8,5 metra, czyli był o zaledwie 0,2 metra wyższy od poziomu uznawanego za krytyczny.

Mołdawskie media przypominały, że od kilku dni władze kraju kierują liczne apele do obywateli o ograniczenie zużycia wody.

Odnotowały też, że wody na terenie kraju brakuje szczególnie na prowincji, a od kilku tygodni dowożona jest ona przez strażaków i władze samorządowe beczkowozami do kilkudziesięciu miejscowości w południowo-zachodniej części kraju.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl