fot. flickr.com

Szósta edycja akcji „Królewski dar”

Rozpoczyna się szósta edycja akcji „Królewski dar”. Każdy kto chce, może oddać krew i zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych. Dziś w Łazienkach Królewskich na zainteresowanych będzie czekał mobilny punkt poboru krwi.

W pobliżu Pałacu Myślewickiego w Warszawie w godzinach 11.00 -16.00 stanie w niedzielę autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każdy, kto może i chce, będzie miał możliwość, by oddać krew i zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych. Organizatorzy zapewniają, że akcja „Królewski dar” zostanie przeprowadzona z zachowaniem wszystkich restrykcji sanitarnych. Zainteresowani będą musieli przejść wstępną rekrutację dawców, która odbędzie się w specjalnym namiocie. Chodzi o wywiad epidemiologiczny, pomiar temperatury i dezynfekcję dłoni. Standardowa procedura kwalifikacji do oddania krwi odbywać się będzie już w ambulansie.

Akcja „Królewski dar” organizowana jest przy współpracy Łazienek Królewskich z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Zamkiem Królewskim, Narodowym Centrum Krwi, z Klubem Honorowych Dawców Krwi „Dar Serca”, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz fundacją DKMS.

Do tej pory w ramach akcji zebrano ponad 262 litrów krwi oraz zarejestrowano 633 potencjalnych dawców komórek macierzystych.

TV Trwam News

drukuj