PAP/Jacek Bednarczyk

Szef MON przekazał 6. Brygadzie Powietrznodesantowej w Krakowie 15 lekkich pojazdów

Maszyny są przystosowane do desantu spadochronowego. Można je transportować na pokładzie specjalnych samolotów lub poprzez podwieszenie pod śmigłowcem. Przeznaczone są do m.in. transportu broni, przewożenia rannych i patrolowania.

Podczas uroczystego przekazania pojazdów minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że niezwykle ważne jest, aby Wojsko Polskie posiadało nowoczesny sprzęt.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1217399076288942081

–  Bardzo się cieszę z tego, że świetni żołnierze, jakimi są żołnierze z 6. Brygady Powietrznodesantowej, rozszerzają zakres swoich zdolności wojskowych. To jest niezwykle istotne, żeby Wojsko Polskie dysponowało nowoczesnym sprzętem, a więc żołnierze 6. Brygady dysponują wszystkim tym, co umożliwia im skuteczne i szybkie działanie, bo przecież to jednostka powołana do tego, żeby w sposób bardzo szybki interweniować, wykonywać zadania, jakie są jej postawione – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Dostawa jest częścią kontraktu na 55 takich pojazdów z opcją na kolejne. Umowa obejmuje też 105 przyczep oraz pakiet logistyczny i szkoleniowy dla wojsk aeromobilnych. Łączna wartość zamówienia to 33 mln zł.

RIRM

drukuj