fot. twitter.com

Szef Kancelarii Prezydenta RP uczestniczy w konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”

Szef Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska uczestniczy w Łosiowie w konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”. Spotkanie odbywa się w opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

Trwa drugi cykl zainaugurowanych przez Prezydenta Andrzeja Dudę konferencji poświęconych rozwojowi polskiej wsi.

Inicjatywa ma na celu pokazanie działań podejmowanych przez państwo, które służą podnoszeniu jakości życia osób na terenach mniej zurbanizowanych.

– To jest już dziewiąte województwo i dwunaste albo trzynaste nasze spotkanie. Przedstawiamy, wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, który jest współorganizatorem i przedstawicielami trzynastu ministerstw, informacje o tym, w jaki sposób, skąd i na jakich zasadach można pozyskać środki. Kierujemy te informacje do Was, samorządowcy, ponieważ to Wy, Państwo – jako gospodarze swoich małych ojczyzn – najlepiej wiecie, jakie jest zapotrzebowanie, po drugie – jak po środki sięgnąć i po trzecie – jak z nich skutecznie skorzystać – wskazała Halina Szymańska.

W trakcie konferencji przedstawiono ustawę o realizowaniu usług społecznych przez Centrum Usług Społecznych.

Inicjatywa prezydenta ma na celu ułatwienie samorządom gminnym integracji i koordynacji różnego rodzaju usług społecznych.

RIRM

drukuj