twitter.com/Santi_ABASCAL

Szef hiszpańskiej partii Vox: Bardzo owocne spotkanie z polskimi władzami

Santago Abascal, szef prawicowej hiszpańskiej partii Vox, oświadczył w środę, że odbył w Warszawie bardzo owocne spotkanie z polskimi władzami, podczas którego analizowano wspólne punkty w programach politycznych.

„W Warszawie. Bardzo owocne spotkanie z rządem Polski mające na celu analizowanie wspólnych polityk opartych na poszanowaniu dla suwerenności państw europejskich, wartości chrześcijańskich i kontroli migracji” – napisał Abascal na Twitterze.

Opublikował zdjęcia ze spotkania z przedstawicielami kancelarii premiera. Widać na nich szefa gabinetu politycznego premiera Marka Suskiego oraz Adama Lipińskiego, sekretarza stanu w KPRM.

Abascal spotkał się środę w Warszawie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

Założona w 2013 roku prawicowo partia Vox w ostatnich kilku miesiącach znacząco zyskuje na popularności w Hiszpanii. Obecnie w sondażach uzyskuje ona poparcie na poziomie 12-14 proc., co dawałoby jej czwarte miejsce w zarówno w zaplanowanych na 28 kwietnia wyborach do hiszpańskiego parlamentu, jak i w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Hiszpanii, które odbędą się cztery tygodnie później. Według symulacji rozkładu miejsc, Vox ma szanse wprowadzić do PE ośmiu deputowanych.

PAP/RIRM

drukuj