Szczecińska manifestacja w obronie Pomorza Zachodniego

Przez Szczecin przejdzie dziś manifestacja w obronie Pomorza Zachodniego. Jest ona sprzeciwem wobec niedotrzymania obietnic przez rząd.

Chodzi o tzw. program specjalny dla zachodniej ściany Polski, który do tej pory nie powstał. Manifestacja wpisuje się w obchody 42. rocznicy Grudnia 1970 roku. W południe przed tablicą poległych przed bramą główną stoczni szczecińskiej odbędą się uroczystości rocznicowe. Następnie związkowcy przejdą w marszu ulicami Szczecina pod urząd wojewódzki i miasta. Tam wręczą petycje wojewodzie i prezydentowi Szczecina.

To jest petycja skierowana do wojewody, ale też do premiera. W tej petycji będziemy domagać się specjalnego programu rządowego dla Pomorza Zachodniego, bo już w uchwale sejmiku województwa zachodnio-pomorskiego radni zauważyli, że sami nie generujemy na tyle środków i energii, żeby sobie dać radę. W związku z tym uważam, że o taki specjalny program należy wystąpić – zaznaczył Mieczysław Jurek, przewodniczący zarządu regionu NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego.

Przewodniczący zarządu regionu NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego powiedział, że w programie znalazł się m.in. postulat odtworzenia produkcji stoczniowej – remontowej jak i produkcyjnej.

Wszyscy widzą co się dzieje bez takiego zakładu jak stocznia Szczecińska. Można powiedzieć, ze zamarło serce produkcyjne miasta Szczecina to jest jeden element. Dyskutowaliśmy kiedyś, że będzie strefa ekonomiczna w Szczecinie i naszym zdaniem żeby ułatwić sobie rolę i zadanie ta strefa powinna przede wszystkim objąć tereny postoczniowe, a tak nie jest. Po trzecie trzeba upodmiotowić nasze szczecińskie zakłady pracy – dodał Mieczysław Jurek.

Dzisiejsze obchody 42. rocznicy Grudnia 70 zakończy wieczorna Msza Św. w intencji ludzi pracy w Archikatedrze Szczecińskiej.

 

Wypowiedź Mieczysława Jurka


Pobierz Pobierz

RIRM

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl