fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: W piątek zrobi się chłodniej na krańcach północno-zachodnich

W piątek zrobi się chłodniej, chociaż w ciągu dnia to tylko na krańcach północno-zachodnich będzie temperatura poniżej 30 stopni. We wschodniej połowie kraju kontynuacja słonecznej i upalnej pogody – powiedział Jakub Gawron z IMGW.

„W ciągu dnia strefa zachmurzenia i burz będzie się przesuwać z krańców zachodnich w kierunku centralnej Polski. We wschodniej połowie kraju kontynuacja słonecznej i upalnej pogody” – przekazał synoptyk.

W zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na tym terenie możliwe przelotne opady deszczu oraz burze.

„Te burze będą miejscami bardzo gwałtowne i będą im towarzyszyć opady gradu i opady deszczu do 30 a nawet 40 mm i porywy wiatru do 90 km/h” – zaznaczył synoptyk dodając, że lokalnie mogą się zdarzyć porywy nawet do 100 km/h.

„W piątek zrobi się chłodniej, chociaż w ciągu dnia to tylko na krańcach północno-zachodnich będzie temperatura poniżej 30 stopni. W kolejnych dniach będzie to ochłodzenie postępować w głąb kraju” – przekazał synoptyk.

W piątek jeszcze na przeważającym obszarze kraju będzie upalnie, bo, jak prognozuje synoptyk, temperatura maksymalna wyniesie od 30 st. na północy i północnym wschodzie do nawet 35 stopni na południu kraju.

„Jedynie na północnym zachodzie Polski trochę chłodniej – 27-29 stopni. Najchłodniej na zachodnim wybrzeżu – tutaj 23-26 stopni” – podkreślił Jakub Gawron.

Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, głównie południowo-wschodni, ale na zachodzie kraju już skręcający na kierunki zachodnie.

W sobotę strefa burz będzie się przemieszczać dalej w kierunku pasa od Zatoki Gdańskiej po Małopolskę.

„I już na zachodzie Polski w sobotę temperatura wyniesie 22-25 stopni. Upały zostaną na wschodzie, a na zachodzie będzie zdecydowanie chłodniej” – przekazał synoptyk.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl