Świnoujście: Dziś podpisanie umowy na roboty budowlane wraz z przekazaniem placu budowy na Terminalu Promowym

W Świnoujściu zostanie podpisana dziś umowa na roboty budowlane wraz z przekazaniem placu budowy na tamtejszym Terminalu Promowym. Planowane prace dotyczą przystosowania infrastruktury Terminala Promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego, w tym obsługi promów o długości do 270 m czy statków pasażerskich o podobnych parametrach.

W uroczystym podpisaniu umowy na nabrzeżu Terminala weźmie udział m.in. minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Polityk podkreślał na antenie Radia Maryja, że inwestycja, którą obejmuje umowa, jest bardzo ważną dla rynku promowego oraz działających na nim firm.

Jesteśmy potentatem na Morzu Bałtyckim, jeśli chodzi o żeglugę promową. Musimy to utrzymać. To jest bardzo ważne dla polskiej żeglugi, nie mówiąc już o przedsiębiorstwach, które muszą odgrywać dominującą rolę. Dlatego również w ramach tych inwestycji przygotowujemy cały proces rozbudowy infrastruktury, wzmocnienia naszych portów, ugruntowania pozycji i zabezpieczenia na przyszłość tak, aby te firmy mogły się spokojnie rozwijać, aby żegluga bałtycka – przedsiębiorstwo państwowe – mogło rozwijać się w oparciu o infrastrukturę i potrzebną legislację – powiedział Marek Gróbarczyk.

Planowana w Świnoujściu inwestycja obejmie obszar północnej części Terminala Promowego – stanowiska promowe nr 5 i 6 oraz ich zaplecze. Całkowity jej koszt wynosi ponad 185 mln zł netto. Inwestycja ma być dofinansowana ze środków unijnych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl