Światowa walka z dopingiem w sporcie trwa mimo pandemii

Walka z dopingiem w sporcie to poważne wyzwanie, szczególnie w czasie trwającej pandemii. Światowa Agencja Antydopingowa uspokaja jednak, że liczba kontroli wraca już do stanu sprzed pandemii.

Koronawirus nie tylko ograniczył liczbę zawodów sportowych, ale również badań antydopingowych, co budzi wiele obaw. Sytuacja wraca jednak do normy. Liczba kontroli jest już bliska stanu sprzed pandemii – zapewnił Witold Bańka, szef Światowej Agencji Antydopingowej.

– Siedemdziesiąt pięć procent narodowych agencji antydopingowych wróciło do pełni sił – wskazał Szef Światowej Agencji Antydopingowej.

Kontrole poza zawodami są już niemal na tym samym poziomie, co rok temu.

Wielu sportowców obawia się jednak, że pandemia może ułatwić tym nieuczciwym stosowanie dopingu. Obecnie wielu zawodników intensywnie przygotowuje się do przyszłorocznych letnich igrzysk w Tokio.

– Kontrola to nie jest jedyna broń, którą mamy – podkreślił Witold Bańka.

WADA prowadzi także śledztwa, analizuje paszporty biologiczne, ma możliwość długiego przetrzymywania próbek i później kolejnego ich badania.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl