PAP/EPA.

Świat walczy z koronawirusem. Optymistyczne informację docierają z Chin. Dramatyczna jest sytuacja szczególnie we Włoszech

Walka z koronawirusem trwa, a zaangażowany w nią jest cały świat. I choć z Chin docierają do nas optymistyczne informacje, dotyczące spadku liczby osób zakażonych, to w Europie poprawy sytuacji jak na razie nie widać. Władze poszczególnych państw wprowadzają szereg działań, które mają na celu zminimalizowanie zagrożenia.

Sytuacja w Chinach poprawia się z dnia na dzień. Liczba zakażonych po szczytowym okresie epidemii koronawirusa – maleje.

Potwierdzone i podejrzane przypadki koronawirusa występujące obecnie w Chinach stale spadają od prawie tygodnia. Wskaźnik wyleczeń wynosi 72,9 proc. w Wuhan; 92,7 proc. w Hubei i 97,3 proc. w innych regionach – powiedział Mi Feng, rzecznik Państwowej Komisji Zdrowia.

Odmienna sytuacja panuje w Europie. Tutaj liczba zakażonych koronawirusem stale rośnie, pociągając za sobą kolejne ofiary śmiertelne.

Przykładem są Włochy, gdzie do tej pory potwierdzono ponad 17 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, a ponad 1400 zainfekowanych osób – zmarło.

W związku z tym włoski premier nakazał zamknięcie barów, restauracji i większości sklepów.

Po prawie dwóch tygodniach wyszliśmy na przejażdżkę, jednak wszystko jest zamknięte. Wrócimy więc do domu i pozostaniemy w nim. Musimy szanować wszystkich. Niestety, w zaistniałej sytuacji musimy postępować zgodnie z decyzjami rządu – mówił Tincu Sorin, mieszkaniec Rzymu.

Jak się okazuje, rozporządzenia włoskiego rządu nie trafiają do wszystkich.
7 tys. osób spisali we Włoszech zaledwie jednego dnia funkcjonariusze w związku z naruszeniem nakazu dotyczącego ograniczenia możliwości przemieszczania się zarówno samochodem, jak i na piechotę z powodu epidemii koronawirusa.

Myślę, że gdybyśmy na początku poszli za przykładem Chin, gdybyśmy zamknęli wszystko i zrobili rzeczy, które są teraz wprowadzane, problem zostałby rozwiązany wcześniej – podkreślił Vincenzo Abruzzese, mieszkaniec Rzymu.

W Hiszpanii nastąpił drastyczny wzrost zgonów i zachorowań. W ciągu niespełna doby zanotowano 65 nowych ofiar śmiertelnych i ponad 1800 nowych przypadków zakażenia, co daje łącznie 185 zgonów i blisko 6  tys. chorych. Stąd decyzja tamtejszych władz o wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

Stan nadzwyczajny w Stach Zjednoczonych wprowadził prezydent Donald Trump. Pozwoli to na uruchomienie większych funduszy w walce z chińskim wirusem.

Podejmowane przeze mnie działanie otworzy dostęp do 50 mld dolarów. Bardzo ważna i duża suma pieniędzy dla stanów, terytoriów i miejscowości w naszej wspólnej walce z tą chorobą – podkreślił Donald Trump.

Epidemia postępuje także we Francji. Ponad 3660 osób jest zarażonych. Zmarło 79 osób. Władze Francji wprowadziły zakaz zgromadzeń powyżej 100 osób.

Od poniedziałku do odwołania wszystkie żłobki, szkoły i uniwersytety będą zamknięte. Nasze dzieci i młodzież są tymi, którzy przenoszą wirusa najszybciej, choć czasami nie wykazują objawów – zaznaczył Emmanuel Macron, prezydent Francji.

Kolejnych 10 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co oznacza, że w ciągu ostatniej doby liczba ofiar śmiertelnych wirusa się podwoiła. W pozostałych krajach systematycznie rośnie liczba chorych. Przybywa też ofiar śmiertelnych.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl