Izrael wybuduje kolejne mieszkania na Zachodnim Brzegu Jordanu

Rząd Izraela planuje budowę 2,5 tys. mieszkań na Zachodnim Brzegu Jordanu. Większość państw uważa te działania za nielegalne.

W przyszłym tygodniu minister obrony Izraela złoży wniosek do zarządu planowania regionalnego o wyznaczenie terenu pod zabudowę. Teren dla 1,4 tys. mieszkań ma zostać wyznaczony natychmiast. Pozostałe tysiąc mieszkań w równie szybkim tempie pojawi się w Judei i Samarii.

Większość państw uważa, że Izrael prowadzi w ten sposób nielegalne osadnictwo. Jednak kraj ten odpiera zrzuty, powołując się na względy bezpieczeństwa i historię, która łączy go bezpośrednio z zajmowanymi obszarami. Żydowskie zasiedlenia stają na przeszkodzie do wznowienia zamrożonych od 2014 r. negocjacji pokojowych ze stroną palestyńską. W ten sposób nawarstwia się konflikt pomiędzy państwami, których wzajemne stosunki i tak stanowią jeden z najbardziej spornych tematów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl